without HAC 01

اگر خودروی شما فاقد سیستم HAC باشد با دو روش می توانید خودروی خود را در سربالایی کنترل کنید و مانع از عقب رفتن خودروتان شوید.

1- استفاده از ترمز دستی:

اگر در سربالایی خواستید خودروی شما عقب نرود ، همچنان که یکی از پاهایتان بر روی ترمز و دیگری بر روی کلاچ است.

without HAC 07دنده را در وضعیت 1 ( یا دنده عقب ) قرار دهید و ترمز دستی را تا جائیکه امکان دارد بالا بکشید.

اکنون پایی که روی ترمز بوده به آرامی بردارید تا ببینید ترمز دستی شما می تواند خودرو را کاملا نگه دارد یا نه ؛

without HAC 02

اگر خودرو لغزش پیدا کرد ، ترمز دستی شما ضعیف است و نمی توانید از این روش استفاده کنید ولی اگر خودرو لغزش پیدا نکرد پایی که از روی ترمز برداشته بودید را بر روی پدال گاز فشار دهید تا دور موتور به اندازه ی کافی بالا برود.

without HAC 03

وقتی دور موتور به اندازه کافی بالا رفت ، به آرامی پای دیگرتان را از روی پدال کلاچ بردارید تا خودرویتان تمایل به حرکت پیدا کند.( منظور از تمایل اینست که خودرو می خواهد به جلو حرکت کند ولی ترمزدستی مانع جلو رفتنش می شود. ) اکنون می توانید با پایین کشیدن ترمز دستی بدون اینکه خودرو ، عقب برود حرکت کنید.

without HAC 04

2- استفاده همزمان از پدال گاز ، کلاچ و ترمز:

در این روش با پای سمت چپ ، باید پدال کلاچ را بفشارید و با پای راست ، همزمان پدال ترمز و گاز را فشار دهید ، به این صورت که با نوک پای راست پدال ترمز و با پاشنه پای راست پدال گاز را بفشارید.

without HAC 06

مانند روش اول هنگامی که دور موتور به اندازه ی کافی رسید ، کم کم پای چپ را از روی کلاچ بردارید و وقتی خودرو تمایل به حرکت پیدا کرد ، نوک پای راست را از روی ترمز بردارید تا خودرو به سمت جلو حرکت کند.

without HAC 05

3- تلفیق روش اول و دوم:

این روش عین روش دوم است با این تفاوت که در تمامی مراحل ترمز دستی نیز فعال می باشد و هنگامی که قصد کردید نوک پای راست را از روی پدال ترمز بردارید ، باید ترمز دستی را نیز پایین بکشید.

without HAC 08

از بین روش های گفته شده مطمئن ترین روش ، روش سوم می باشد.

instagram

ورود به سایت

تفاوت سیستم پایداری CBC و EBD

DIFFERENCE OF CBC EBD

کنترل خودرو در کوهستان و آفرود

without HAC 01

تاریخچه خودروسازی هیوندا

HYUNDA

بالا
پایین